★
DAON-PHOBLACHT
CHORCAÍ
Home
baile
Forums
fóraim
Tickets
ceol
Event Guide
Imeachtaí
Street Art
ealaíon sráide
Articles
ailt
Cork Slang
béarlagair
Contact
teagmháil
Shop
siopa
Articles
Cork Slang
Forums
Events
Shop
Gwan
Order search results by
Date of last reply
Date thread created
Order search results by
Current events
Archive
Home
Forums
Forum list
Search forums
What's new
New posts
New profile posts
Latest activity
Members
Current visitors
New profile posts
Search profile posts
Log in
Register
What's new
Search
Search
Search titles only
By:
Forum list
Search forums
Menu
Log in
Register
Install the app
Install
Home
Forums
Sports Forum
2018 Junior Hurling Championship
JavaScript is disabled. For a better experience, please enable JavaScript in your browser before proceeding.
You are using an out of date browser. It may not display this or other websites correctly.
You should upgrade or use an
alternative browser
.
Reply to thread
Message
<blockquote data-quote="lance uppercut" data-source="post: 6178582" data-attributes="member: 31676"><p><strong>County Championship</strong></p><p><u>Round 1</u></p><p></p><p>Cloughduv 3-17 1-16 St Ita's</p><p>Ballygiblin 0-16 2-20 Brian Dillons</p><p>Dromtarriffe 1-14 2-13 Ballinascarthy </p><p>Valley Rovers (nominated) 1-10 2-16 Shanballymore</p><p>Nemo Rangers 1-14 1-16 Newmarket</p><p>Kilbree 1-17 0-13 Ballinora</p><p>Russell Rovers 2-15 2-9 Courcey Rovers (nominated) AET</p><p></p><p><u>Quarter Finals</u> </p><p>Kilbree 1-19 2-16 Brian Dillons</p><p>Replay Kilbree 1-15 0-16 Brian Dillons </p><p>Newmarket 2-18 0-10 Ballinascarthy </p><p>Shanballymore 0-7 3-22 Cloughduv</p><p></p><p><u>Semi Finals</u></p><p>Russell Rovers 1-13 0-15 Kilbree</p><p>Newmarket 1-9 3-16 Cloughduv</p><p></p><p><u>Final</u></p><p>Russell Rovers 0-14 2-12 Cloughduv</p><p></p><p><strong>Avondhu </strong></p><p></p><p><u>First Round </u></p><p>Shanballymore 2-16 0-17 L/C Gaels</p><p>Buttevant 0-7 2-21 Fermoy</p><p>Ballyhooly 0-21 0-13 Killavullen </p><p>Clyda Rovers 2-18 2-18 Kilshannig </p><p>Replay Clyda Rovers 1-16 0-12 Kilshannig </p><p>Kilworth 1-11 1-11 Doneraile</p><p>Replay Kilworth 2-13 0-17 Doneraile </p><p>Dromina 1-12 3-10 Harbour Rvs </p><p>Ballygiblin 2-18 1-12 Ballyclough </p><p><u></u></p><p><u>Round 2</u></p><p>Kilshannig 0-12 0-10 Doneraile</p><p>Kilavullen 2-18 1-17 L/C Gaels</p><p>Buttevant 0-11 2-24 Dromina</p><p></p><p><u>Round 3</u></p><p>A) Ballyclough 2-11 2-21 Dromina</p><p>B) Harbour Rovers W/O Kilavullen </p><p>C) Kilshannig 3-10 3-12 Ballyhooly</p><p></p><p><u>Quarter Final</u></p><p>Dromina 4-12 0-18 Harbour Rovers </p><p>Ballyhooly 0-14 1-21 Ballygiblin AET</p><p>Shanballymore 2-22 3-10 Fermoy</p><p>Clyda Rovers 4-22 0-12 Kilworth</p><p></p><p><u>Semi Finals</u></p><p>Shanballymore 2-13 4-5 Clyda Rovers </p><p>Ballygiblin 1-13 1-13 Dromina </p><p>Replay Ballygiblin 1-17 2-13 Dromina </p><p></p><p><u>Final </u></p><p>Shanballymore 0-12 1-15 Ballygiblin</p><p></p><p><strong>Seandun</strong></p><p></p><p><u>First Round</u></p><p>Passage 2-24 1-12 Glen Rovers</p><p>Na Piarsaigh 2-13 3-12 Delanys</p><p>St Finbarrs 1-14 3-18 St Vincents</p><p>Whitechurch 2-16 1-11 Nemo Rangers</p><p>Bishopstown 0-6 3-21 Brian Dillons</p><p>Mayfield 0-15 4-17 Blackrock</p><p></p><p><u>Round 2</u></p><p>Na Piarsaigh 2-10 1-18 Nemo Rangers</p><p>Mayfield 0-7 3-18 Bishopstown</p><p>Glen Rovers 1-14 0-8 St Finbarrs </p><p></p><p><u>Round 3</u></p><p>Brian Dillons 1-21 0-12 Whitechurch</p><p></p><p><u>Quarter Finals</u></p><p>St Vincents 1-13 3-16 Passage </p><p>Blackrock 2-11 0-20 Nemo Rangers </p><p>Glen Rovers 1-19 2-11 Delanys </p><p>Brian Dillons 3-28 1-11 Bishopstown </p><p></p><p><u>Semi Finals</u></p><p>Nemo Rangers 3-19 3-10 Glen Rovers </p><p>Brian Dillons 0-16 0-11 Passage </p><p></p><p><u>Final</u></p><p>Nemo Rangers 2-17 1-17 Brian Dillons</p><p> </p><p><strong>Imokilly</strong></p><p><u>First Round</u></p><p>Bride Rovers 1-13 1-19 Sarsfields </p><p>Lisgoold 0-24 0-12 Cobh </p><p>Erins Own 6-18 1-5 Killeagh </p><p>Fr. O'Neills 1-12 2-22 Carraig na bhFear </p><p>Russell Rovers 3-18 0-14 St Itas </p><p></p><p><u>Round 2</u></p><p>Killeagh 2-24 1-7 Bride Rovers </p><p>Cobh 3-15 1-16 Fr. O'Neills </p><p></p><p><u>Quarter Finals</u></p><p>St. Ita's 1-16 1-13 Carraig na bhFear </p><p>Lisgoold 1-20 0-15 Killeagh </p><p>Cobh 1-15 0-11 Sarsfields </p><p>Erins Own 1-11 1-13 Russell Rovers </p><p></p><p><u>Semi Finals</u></p><p>Lisgoold 1-17 1-18 St. Ita's</p><p>Cobh 0-15 0-19 Russell Rovers </p><p></p><p><u>Final</u></p><p>St Ita's 1-12 2-16 Russell Rovers </p><p></p><p><strong>Carbery</strong></p><p></p><p><u>First Round</u></p><p>Kilbree 2-16 1-17 Diarmuid Ó Mathunas</p><p>Ballinascarthy 1-18 1-9 Newcestown</p><p>St James 2-11 3-11 Dohenys</p><p>St Oliver Plunketts 1-11 1-10 Bandon</p><p>Kilbrittain 0-10 1-18 St Colums</p><p>Clonakilty 2-19 0-14 St Marys</p><p></p><p><u>Round 2</u></p><p>St James 0-19 0-10 Bandon</p><p>Diarmuid O Mathunas 0-16 1-11 Newcestown</p><p>St Marys 2-21 1-9 Kilbrittain</p><p></p><p><u>Round 3</u></p><p>St James 2-18 2-15 St Marys</p><p></p><p><u>Quarter Finals</u></p><p>Diarmuid O Mathunas 0-14 1-14 St Oliver Plunketts </p><p>Dohenys 1-9 3-17 Ballinascarthy </p><p>Kilbree 1-20 2-11 Clonakilty </p><p>St Colums 0-15 2-15 St James </p><p></p><p><u>Semi Finals</u></p><p>Ballinascarthy 0-20 1-8 St Oliver Plunketts </p><p>Kilbree 1-15 2-11 St James</p><p></p><p><u>Final</u></p><p>Ballinascarthy 2-12 1-18 Kilbree</p><p></p><p><strong>Duhallow</strong></p><p></p><p><u>First Round</u></p><p>Newmarket 6-25 0-9 Kanturk</p><p>Dromtarriffe 2-21 1-16 Castlemagner AET</p><p>Kilbrin 4-17 1-14 Freemount</p><p>Millstreet 1-18 2-17 Banteer</p><p></p><p><u>Round 2A</u> </p><p>Banteer 1-17 1-11 Kilbrin</p><p>Dromtarriffe 1-11 0-21 Newmarket</p><p>(winners into SF, losers to QF)</p><p></p><p><u>Round 2B</u></p><p>Millstreet 2-20 1-12 Kanturk</p><p>Castlemagner 1-17 3-14 Freemount</p><p>(winners to QF, losers out)</p><p></p><p><u>Quarter Final</u></p><p>Kilbrin 3-18 0-17 Millstreet</p><p>Dromtarriffe 2-26 2-10 Freemount </p><p></p><p><u>Semi Finals</u></p><p>Banteer 1-11 1-12 Dromtarriffe</p><p>Kilbrin 2-11 2-13 Newmarket</p><p></p><p><u>Final</u></p><p>Dromtarriffe 2-17 0-16 Newmarket </p><p></p><p></p><p></p><p><strong>Carrigdhoun </strong></p><p></p><p><u>First Round</u></p><p>Carrigaline 2-9 0-17 Tracton </p><p>Kinsale 1-8 0-13 Valley Rovers</p><p>Ballinhassig 2-6 2-19 Courcey Rovers</p><p>Shamrocks Bye</p><p></p><p><u>Second Round</u></p><p>Ballinhassig 0-15 0-11 Carrigaline</p><p>Kinsale 1-16 1-11 Shamrocks</p><p></p><p><u>Third Round</u></p><p>Ballinhassig 3-11 3-15 Shamrocks</p><p>Courcey Rovers 1-22 1-14 Tracton </p><p></p><p><u>Semi Finals </u></p><p>Valley Rovers 2-17 1-13 Kinsale</p><p>Courcey Rovers 1-15 0-12 Shamrocks </p><p></p><p><u>Final</u></p><p>Courcey Rovers 0-14 0-13 Valley Rovers</p><p></p><p><strong>Muskerry </strong></p><p><u>First Round</u></p><p>Ballincollig 0-14 0-16 Iveleary</p><p>Éire Óg 3-13 3-25 Cloughduv</p><p>Donoughmore 2-6 3-16 Ballinora</p><p>Blarney 4-18 1-23 Kilmichael AET</p><p></p><p><u>Second Round</u></p><p>Kilmichael 3-17 1-20 Ballincollig</p><p>Éire Óg 0-17 0-6 Donoughmore</p><p></p><p><u>Quarter Finals</u></p><p>Kilmichael 1-9 3-22 Cloughduv</p><p>Éire Óg 0-14 2-11 Blarney</p><p></p><p><u>Semi Finals</u></p><p>Cloughduv 5-19 2-4 Iveleary </p><p>Blarney 0-10 4-11 Ballinora </p><p></p><p><u>Final</u></p><p>Cloughduv 2-23 0-9 Ballinora</p></blockquote><p></p>
[QUOTE="lance uppercut, post: 6178582, member: 31676"] [B]County Championship[/B] [U]Round 1[/U] Cloughduv 3-17 1-16 St Ita's Ballygiblin 0-16 2-20 Brian Dillons Dromtarriffe 1-14 2-13 Ballinascarthy Valley Rovers (nominated) 1-10 2-16 Shanballymore Nemo Rangers 1-14 1-16 Newmarket Kilbree 1-17 0-13 Ballinora Russell Rovers 2-15 2-9 Courcey Rovers (nominated) AET [U]Quarter Finals[/U] Kilbree 1-19 2-16 Brian Dillons Replay Kilbree 1-15 0-16 Brian Dillons Newmarket 2-18 0-10 Ballinascarthy Shanballymore 0-7 3-22 Cloughduv [U]Semi Finals[/U] Russell Rovers 1-13 0-15 Kilbree Newmarket 1-9 3-16 Cloughduv [U]Final[/U] Russell Rovers 0-14 2-12 Cloughduv [B]Avondhu [/B] [U]First Round [/U] Shanballymore 2-16 0-17 L/C Gaels Buttevant 0-7 2-21 Fermoy Ballyhooly 0-21 0-13 Killavullen Clyda Rovers 2-18 2-18 Kilshannig Replay Clyda Rovers 1-16 0-12 Kilshannig Kilworth 1-11 1-11 Doneraile Replay Kilworth 2-13 0-17 Doneraile Dromina 1-12 3-10 Harbour Rvs Ballygiblin 2-18 1-12 Ballyclough [U] Round 2[/U] Kilshannig 0-12 0-10 Doneraile Kilavullen 2-18 1-17 L/C Gaels Buttevant 0-11 2-24 Dromina [U]Round 3[/U] A) Ballyclough 2-11 2-21 Dromina B) Harbour Rovers W/O Kilavullen C) Kilshannig 3-10 3-12 Ballyhooly [U]Quarter Final[/U] Dromina 4-12 0-18 Harbour Rovers Ballyhooly 0-14 1-21 Ballygiblin AET Shanballymore 2-22 3-10 Fermoy Clyda Rovers 4-22 0-12 Kilworth [U]Semi Finals[/U] Shanballymore 2-13 4-5 Clyda Rovers Ballygiblin 1-13 1-13 Dromina Replay Ballygiblin 1-17 2-13 Dromina [U]Final [/U] Shanballymore 0-12 1-15 Ballygiblin [B]Seandun[/B] [U]First Round[/U] Passage 2-24 1-12 Glen Rovers Na Piarsaigh 2-13 3-12 Delanys St Finbarrs 1-14 3-18 St Vincents Whitechurch 2-16 1-11 Nemo Rangers Bishopstown 0-6 3-21 Brian Dillons Mayfield 0-15 4-17 Blackrock [U]Round 2[/U] Na Piarsaigh 2-10 1-18 Nemo Rangers Mayfield 0-7 3-18 Bishopstown Glen Rovers 1-14 0-8 St Finbarrs [U]Round 3[/U] Brian Dillons 1-21 0-12 Whitechurch [U]Quarter Finals[/U] St Vincents 1-13 3-16 Passage Blackrock 2-11 0-20 Nemo Rangers Glen Rovers 1-19 2-11 Delanys Brian Dillons 3-28 1-11 Bishopstown [U]Semi Finals[/U] Nemo Rangers 3-19 3-10 Glen Rovers Brian Dillons 0-16 0-11 Passage [U]Final[/U] Nemo Rangers 2-17 1-17 Brian Dillons [B]Imokilly[/B] [U]First Round[/U] Bride Rovers 1-13 1-19 Sarsfields Lisgoold 0-24 0-12 Cobh Erins Own 6-18 1-5 Killeagh Fr. O'Neills 1-12 2-22 Carraig na bhFear Russell Rovers 3-18 0-14 St Itas [U]Round 2[/U] Killeagh 2-24 1-7 Bride Rovers Cobh 3-15 1-16 Fr. O'Neills [U]Quarter Finals[/U] St. Ita's 1-16 1-13 Carraig na bhFear Lisgoold 1-20 0-15 Killeagh Cobh 1-15 0-11 Sarsfields Erins Own 1-11 1-13 Russell Rovers [U]Semi Finals[/U] Lisgoold 1-17 1-18 St. Ita's Cobh 0-15 0-19 Russell Rovers [U]Final[/U] St Ita's 1-12 2-16 Russell Rovers [B]Carbery[/B] [U]First Round[/U] Kilbree 2-16 1-17 Diarmuid Ó Mathunas Ballinascarthy 1-18 1-9 Newcestown St James 2-11 3-11 Dohenys St Oliver Plunketts 1-11 1-10 Bandon Kilbrittain 0-10 1-18 St Colums Clonakilty 2-19 0-14 St Marys [U]Round 2[/U] St James 0-19 0-10 Bandon Diarmuid O Mathunas 0-16 1-11 Newcestown St Marys 2-21 1-9 Kilbrittain [U]Round 3[/U] St James 2-18 2-15 St Marys [U]Quarter Finals[/U] Diarmuid O Mathunas 0-14 1-14 St Oliver Plunketts Dohenys 1-9 3-17 Ballinascarthy Kilbree 1-20 2-11 Clonakilty St Colums 0-15 2-15 St James [U]Semi Finals[/U] Ballinascarthy 0-20 1-8 St Oliver Plunketts Kilbree 1-15 2-11 St James [U]Final[/U] Ballinascarthy 2-12 1-18 Kilbree [B]Duhallow[/B] [U]First Round[/U] Newmarket 6-25 0-9 Kanturk Dromtarriffe 2-21 1-16 Castlemagner AET Kilbrin 4-17 1-14 Freemount Millstreet 1-18 2-17 Banteer [U]Round 2A[/U] Banteer 1-17 1-11 Kilbrin Dromtarriffe 1-11 0-21 Newmarket (winners into SF, losers to QF) [U]Round 2B[/U] Millstreet 2-20 1-12 Kanturk Castlemagner 1-17 3-14 Freemount (winners to QF, losers out) [U]Quarter Final[/U] Kilbrin 3-18 0-17 Millstreet Dromtarriffe 2-26 2-10 Freemount [U]Semi Finals[/U] Banteer 1-11 1-12 Dromtarriffe Kilbrin 2-11 2-13 Newmarket [U]Final[/U] Dromtarriffe 2-17 0-16 Newmarket [B]Carrigdhoun [/B] [U]First Round[/U] Carrigaline 2-9 0-17 Tracton Kinsale 1-8 0-13 Valley Rovers Ballinhassig 2-6 2-19 Courcey Rovers Shamrocks Bye [U]Second Round[/U] Ballinhassig 0-15 0-11 Carrigaline Kinsale 1-16 1-11 Shamrocks [U]Third Round[/U] Ballinhassig 3-11 3-15 Shamrocks Courcey Rovers 1-22 1-14 Tracton [U]Semi Finals [/U] Valley Rovers 2-17 1-13 Kinsale Courcey Rovers 1-15 0-12 Shamrocks [U]Final[/U] Courcey Rovers 0-14 0-13 Valley Rovers [B]Muskerry [/B] [U]First Round[/U] Ballincollig 0-14 0-16 Iveleary Éire Óg 3-13 3-25 Cloughduv Donoughmore 2-6 3-16 Ballinora Blarney 4-18 1-23 Kilmichael AET [U]Second Round[/U] Kilmichael 3-17 1-20 Ballincollig Éire Óg 0-17 0-6 Donoughmore [U]Quarter Finals[/U] Kilmichael 1-9 3-22 Cloughduv Éire Óg 0-14 2-11 Blarney [U]Semi Finals[/U] Cloughduv 5-19 2-4 Iveleary Blarney 0-10 4-11 Ballinora [U]Final[/U] Cloughduv 2-23 0-9 Ballinora [/QUOTE]
Verification
Post reply
Home
Forums
Sports Forum
2018 Junior Hurling Championship
Top